Znak wschodzący

Wyjaśnienie kalkulatora ascendentu: podczas gdy twój znak zodiakuzwany także znakiem słońca – jest obliczany od daty twojego urodzenia, twój ascendent jest bardziej precyzyjny, ponieważ jest obliczany na podstawie dokładnego miejsca i czasu, w którym się urodziłeś.

W niektórych przypadkach znak słońca i ascendent mogą być tym samym znakiem zodiaku, podczas gdy w innych przypadkach są prawie przeciwieństwami. To może wyjaśnić, na przykład, dlaczego inni są zaskoczeni, gdy mówisz im swój znak zodiaku.

Ascendent, który jest twoją zewnętrzną osobowością, wraz ze znakiem Słońca, który opisuje twoją podstawową osobowość, oraz znakiem Księżyca, który opisuje twoje życie emocjonalne, są trzema znakami, które najściślej reprezentują twoją osobowość

Oto najważniejsze znaki, które warto znać, jeśli chcesz lepiej poznać siebie.

Co oznacza ascendent?

Ascendent to jeden z pozostałych znaków gwiazd i planet związanych z tobą i twoim urodzeniem, które tworzą twój horoskop. Charakterystyka Ascendentu w szczególności polega na tym, że pokazuje on coś o tym, jak jesteś w świecie i odnosisz się do otaczającego cię świata. Czyli to, jaki jesteś na zewnątrz i jak jesteś postrzegany przez innych. Ascendent ma więc ogromne znaczenie dla całego Twojego życia.

Twój ascendent składa się z 1 z 12 znaków zodiaku, które już znasz. Jednak wspólne znaki zodiaku i horoskopy opierają się na znaku Słońca, który jest twoją główną osobowością.

12 znaków zodiaku tworzy koło zwane zodiakiem. Każdy znak zodiaku ma 30 stopni w kole. Dotyczy to również ascendentów. Więc możesz mieć znak słońca jak Libra, ale ascendent w innym znaku zodiaku. Można też mieć znak Słońca w Librze i Ascendent w Librze. Wszystko zależy od czasu i miejsca urodzenia.

Ascendent to ogólna zewnętrzna fasada. Jest to to, co natychmiast pokazujemy innym; świadomie lub nieświadomie. Z kolei znak Słońca to sposób, w jaki identyfikujemy się wewnętrznie. Czasem pasują, czasem zdecydowanie nie.

Mając wspólne znaki słoneczne i ascendent, pokazujemy, jacy jesteśmy. W innych przypadkach znak ascendentu jest znacząco sprzeczny ze znakiem Słońca i może działać jako zewnętrzna fasada. To wyjaśnia między innymi, dlaczego introwertycy przy pierwszym spotkaniu bywają postrzegani jako ekstrawertycy.

Czym jest kalkulator ascendentu?

Kalkulator ascendentu mówi, jaki jest twój ascendent. Musisz znać swoją dokładną datę urodzenia i miejsce, w którym się urodziłeś. Ważne jest, aby być dokładnym, ponieważ nawet drobne rozbieżności mogą mieć wpływ.

Kalkulatory działają w zasadzie w ten sam sposób; porównują miejsce i czas urodzenia z ascendentem, aby znaleźć znak, który odpowiada twojemu czasowi urodzenia.

Poniżej znajduje się lista stron internetowych z kalkulatorami ascendentu:

Kalkulatory zazwyczaj mają też opis ascendentu, w którym się urodziłeś. Opisy mogą się różnić, więc dobrym pomysłem może być wypróbowanie co najmniej 2 kalkulatorów.

Jeśli chcesz poznać swój ascendent – i cały swój horoskop – dogłębnie, a horoskop osobisty zalecane. Tutaj poznasz cały swój horoskop, w tym ascendent, znak słońca i księżyca, co da Ci dogłębną wiedzę o sobie i okolicznościach, w jakich się urodziłeś.

Jak znaleźć swoją datę urodzenia

Jeśli nie znasz swojej daty urodzenia, warto zapytać o nią mamę. Wymaga to jednak od niej znajomości dokładnej daty urodzenia, gdyż ascendent zmienia się co kilka godzin. Potrzebna jest więc dokładna godzina urodzenia zarówno w godzinach jak i minutach.

Jeśli ma jakieś wątpliwości, możesz poprosić o akt urodzenia. Tam zostanie wskazana dokładna godzina urodzenia. Może być również zapisana w “książce dziecka”, jeśli ty lub twoi rodzice mają ją leżącą w pobliżu od kiedy byłeś dzieckiem.

Znajdź wszystkie horoskopy tutaj: Horoskop dzienny - Horoskop tygodniowy - Horoskop miesięczny - Horoskop roczny