Znaki zodiaku: Koziorożec

Osoby urodzone pod znakiem Koziorożca cenią sobie w życiu rzeczy dobrej jakości i generalnie mają bardzo wysokie wymagania. Mimo to, niekoniecznie jesteś wielkim rozrzutnikiem. Jesteś realistą i zdyscyplinowanym, więc najprawdopodobniej wolałbyś, aby za Twój luksus płacili inni. Wszystkie Twoje decyzje opierają się na faktach i logice, a podejmowanie złych decyzji – zwłaszcza finansowych – po prostu nie wchodzi w grę. W Twojej naturze leży bycie (przesadnie) praktycznym i nic nie frustruje Cię bardziej niż ludzie niezdecydowani i niepewni siebie.

Koziorożce są doskonałymi badaczami i naukowcami. Choć bardzo interesuje Cię szeroka perspektywa, wiesz, że prawdziwa mądrość tkwi w szczegółach. Tak jak lubisz podróżować i odkrywać, jesteś pracowity i uwielbiasz nowe projekty. Nie ma dla Ciebie nic ważniejszego niż odniesienie sukcesu w pracy i ogólnie w życiu. Szybkie tempo to jedyne tempo dla Ciebie, ale co zaskakujące, jeśli chodzi o biurokrację, nigdy nie widzisz spowalniającej Cię przeszkody, a raczej konieczność i porządek. Uważaj, aby nie wymagać zbyt wiele od swoich współpracowników, którzy nie są w stanie dotrzymać Ci kroku

Pomimo logicznego sposobu myślenia, w rzeczywistości możesz być przesądny. Jeśli chodzi o duchowość i wewnętrzne “ja”, Koziorożce są zazwyczaj skromne i często religijne, z silnym poczuciem moralności. Mimo to jesteś skłonny zmienić swój system wierzeń, jeśli widzisz w tym osobistą korzyść dla siebie.

Dobre cechy: Silna osobowość z pozytywnym spojrzeniem na życie. Wydaje się, że doskonale wiesz, jak zachować równowagę między lojalnością a niezależnością. Walczysz o każdą sprawę, w którą wierzysz, i stajesz w obronie słabszych. Gdy popisujesz się swoim dowcipem, ludzie wokół Ciebie lubią Twoje intelektualne i suche poczucie humoru. W sprawach sercowych masz tendencję do bycia ostrożnym, ale gdy ktoś w końcu przełamie ogrodzenie, które sobie zbudowałeś, będzie wiedział, że było warto.

Gorsze cechy: Skąpy i samolubny. Większość Koziorożców to nadgorliwcy. Masz tendencję do przepracowywania się i spędzania zbyt mało czasu z tymi, którzy są dla Ciebie naprawdę ważni. Uważaj, aby nie poświęcić zdrowia i relacji z innymi dla nowego projektu. Kiedy Twoja buntownicza i niespokojna dusza bierze nad Tobą górę, możesz być niecierpliwy i impulsywnie się złościć. Czasami wydaje się, że na zewnątrz jesteś odrętwiały, podczas gdy w środku wszystko jest w rozsypce. Pomimo tego, że jesteś zorientowany na rodzinę i prawdopodobnie to Ty opiekujesz się osobami starszymi w rodzinie, Koziorożce mogą odwracać się od rodziny i przyjaciół, jeśli nie są oni wystarczająco wspierający lub nie dają Ci tego, czego potrzebujesz.

Horoskop dla Koziorożec:

Znajdź wszystkie horoskopy tutaj: Horoskop dzienny - Horoskop tygodniowy - Horoskop miesięczny - Horoskop roczny