Jaki jest mój znak księżyca?

Chociaż twój zodiak opiera się na twoim znaku Słońca, twój znak Księżyca – i Ascendent – również mają wiele do powiedzenia na temat obrazu zarówno twojego horoskopu , jak i twojego sposobu bycia w świecie.

  • Znak Słońca to twoja podstawowa osobowość
  • Ascendent to twoja zewnętrzna osobowość
  • Znak Księżyca mówi nam o twoim życiu emocjonalnym i relacyjnym

Chociaż znak Księżyca nie jest nigdzie tak dobrze znany i rozpoznawany jak znak Słońca, w świecie astrologii ma prawie tak samo duży wpływ na Twoją osobowość i tożsamość.

Przydatna może być zatem znajomość wszystkich aspektów swojego horoskopu i swojej osobowości, aby uzyskać lepszy wgląd w siebie i zrozumienie.

Znaczenie znaku Księżyca

Znak Księżyca jest określany na podstawie sposobu, w jaki Księżyc był ustawiony, gdy się urodziłeś. Niektórzy opisaliby to jako duszę twojej tożsamości, ponieważ znak Księżyca odzwierciedla twoje wewnętrzne życie emocjonalne i sposób, w jaki odnosisz się do innych ludzi.

Chociaż znak Księżyca pojawia się wewnętrznie, ma ogromny wpływ na osobę, którą jesteś i sposób, w jaki wchodzisz w świat. W niektórych przypadkach znak Księżyca jest taki sam jak znak Słońca, w którym to przypadku często będziesz działał na zewnątrz tak, jak czujesz się wewnątrz. Ale w innych przypadkach istnieją poważne różnice między znakami Księżyca i Słońca.

Wyjaśnienie zarówno znaku Księżyca, znaku Słońca i Ascendentu może dostarczyć odpowiedzi na pytanie, dlaczego części twojej osobowości nie pasują do twojego znaku zodiaku, ponieważ znak zodiaku jest oparty tylko na znaku Słońca.

Znajdź swój znak księżyca

Księżyc porusza się szybciej niż Słońce, dlatego znaki zmieniają się szybciej dla znaków Księżyca niż dla znaków Słońca. To również wyjaśnia, dlaczego mogłeś urodzić się w jednym znaku słońca i w innym znaku księżyca.

Znak księżyca zmienia się mniej więcej co 2,5 dnia, natomiast znak słońca tylko raz w miesiącu.

Znak księżyca w Baranie

Baran jest niecierpliwy i stale nastawiony na to, co będzie dalej. Baranowi trudno jest żyć w chwili obecnej. Napędza ich wewnętrzny ogień, który chce, by szli do przodu – szybko.

Znaki księżyca w Taurusie

Dla Taurusa rodzina jest jedną z najważniejszych rzeczy. Osoby urodzone pod księżycowym znakiem Taurusa mają silną wolę, która napędza ich do osiągania celów, ale jednocześnie są niemożliwe do nakłonienia do czegokolwiek. Potrzebują poczucia stabilności i bezpieczeństwa, co często ujawnia się w “budowaniu gniazda”.

Znaki księżyca w Gemini

W ustawieniach społecznych, Geminis są dowcipne i urocze, ale mają swoje “upadki”, gdzie mogą czuć się drażliwe i w złym nastroju. Osoby urodzone pod znakiem Księżyca w Gemini mają potrzebę nadążania za wszystkim i zbyt dużą ilość bodźców umysłowych.

Znaki księżyca w Raku

Raki mają dużą empatię dla innych, dobrze pamiętają, są blisko zarówno rodziny, jak i domu. Osoby urodzone pod znakiem Raka mają awersję do konfliktów, starają się wygładzać sprawy i dbać o siebie.

Znaki księżyca w Leo

Leo jest zorientowany na rodzinę, ale w taki sposób, że chcą pomóc swoim bliskim – nawet jeśli nie zostali poproszeni. Widzą większy obraz, który chcą pokazać innym, a także lubią uwagę i uznanie.

Znak księżyca w Pannie

Panna jest osobą uporządkowaną i lubi utrzymywać porządek w rodzinie, domu i finansach. Ludzie urodzeni w znaku księżyca Panny lubią naprawiać rzeczy dla innych, potrzebując uznania i pochwały.

Znaki Księżyca w Librze

Libra ma silną potrzebę bycia w związku. Osoby urodzone w znaku Księżyca w Librze mają potrzebę dzielenia życia z partnerem. Z natury są sympatyczni, opiekuńczy i towarzyscy.

Znaki Księżyca w Skorpionie

Skorpion jest dobrym sędzią charakteru i może zobaczyć prawo przez ludzi; za fasadą. Są intensywne i emocjonalnie zaangażowane we wszystko, co robią i najlepiej rozwijają się z życiem wypełnionym doświadczeniami.

Znaki księżyca w Strzelcu

Sagittarius potrzebuje wolności i przestrzeni. Są przyjaźni, towarzyscy i łatwo się z nimi dogadać, ale ludzie urodzeni pod księżycowym znakiem Strzelca potrzebują być swoim własnym szefem i nie lubią, gdy się im szefuje. Najlepiej rozwijają się przy aktywnym życiu pełnym podróży, przygód i poznawania nowych ludzi.

Znaki Księżyca w Koziorożcu

Koziorożce mogą łatwo mieć burzliwe wewnętrzne życie emocjonalne, ale na powierzchni są zawsze zrównoważone i stabilne. To sprawia, że są bardzo ufni. Osoby urodzone pod znakiem Księżyca w Koziorożcu preferują jasne granice i wyznaczają sobie realistyczne cele.

Znaki księżyca w Wodniku

Wodnik jest spostrzegawczy w stosunku do ludzi. Lubią zagłębiać się w to, dlaczego ludzie robią to, co robią. Ludzie urodzeni pod znakiem Księżyca w Wodniku mogą być nieśmiali – zwłaszcza za młodu – ale rozwijają się w silne, niezależne i wyjątkowe osobowości.

Znaki Księżyca w Rybach

Ryby są bardzo intuicyjne i empatyczne. Osoby urodzone pod znakiem Księżyca w Rybach zawsze potrafią spojrzeć na sprawy z punktu widzenia innych ludzi, a także z łatwością wczuwają się w ich uczucia. Z natury są bardzo rozmarzone, ale mogą mieć trudności z realizacją marzeń.

Oblicz swój znak księżyca tutaj:

Jaki jest mój znak księżyca? | Cafe Astrologia .com

Jeśli chciałbyś bardziej zagłębić się w temat swojego znaku Księżyca, Słońca i Ascendentu, możesz umówić się z nami na spotkanie horoskop osobisty.

Znajdź wszystkie horoskopy tutaj: Horoskop dzienny - Horoskop tygodniowy - Horoskop miesięczny - Horoskop roczny