Znaki zodiaku

Współczesna astrologia zachodnia wywodzi się od najdawniejszych ludzi, którzy patrząc na niebo pełne gwiazd, myśleli, że zmieniające się kształty i wzory w kosmosie muszą mieć jakiś wpływ na życie Ziemian.

Nie musisz nawet wiedzieć, w którym roku się urodzili. Spójrz na wszystkie 12 znaków gwiezdnych wymienionych poniżej wraz z datami, do których się odnoszą, i kliknij na te, o których chcesz przeczytać.

♈ Baran Znaki zodiaku
♉ Byk Znaki zodiaku
♊ Bliźnięta Znaki zodiaku
♋ Rak Znaki zodiaku
♌ Lew Znaki zodiaku
♍ Panna Znaki zodiaku
♎ Waga Znaki zodiaku
♏ Skorpion Znaki zodiaku
♐ Strzelec Znaki zodiaku
♑ Koziorożec Znaki zodiaku
♒ Wodnik Znaki zodiaku
♓ Ryby Znaki zodiaku

Takie były początki astrologii. Wersja oparta na znakach słonecznych jest najprostszą i najbardziej rozpowszechnioną formą astrologii w dzisiejszym społeczeństwie zachodnim. Dwanaście konstelacji zodiaku – lub po prostu znaków gwiezdnych – jest związanych z ruchem obrotowym Ziemi oraz drogą Słońca, Księżyca i planet przez każdy ze znaków zodiaku w przestrzeni kosmicznej w ciągu roku kalendarzowego.

O tym, jaki jest Twój znak gwiezdny, decyduje tzw. ascendent, czyli znak zodiaku wschodzący na wschodnim horyzoncie w momencie Twoich narodzin.

Wszystkie znaki gwiezdne są indywidualnie opisywane jako aktywne (kierujące się na zewnątrz) i męskie lub pasywne (samowystarczalne) i kobiece. Ponadto znaki podzielone są na 4 grupy reprezentowane przez żywioł: Ziemia, Ogień, Woda i Powietrze. Podziały i żywioły odgrywają istotną rolę w zrozumieniu podstawowych cech i ukrytych znaczeń cech osobowości ludzi urodzonych pod każdym ze znaków gwiezdnych. Pomagają nam zrozumieć i rozpoznać wiele rzeczy o nas samych, jak również o innych.

Jedyną informacją, jakiej potrzebujesz, aby dowiedzieć się, pod jakim znakiem zodiaku się urodziłeś, jest Twoja data urodzenia. I to samo dotyczy wszystkich innych osób. Jeśli znasz datę urodzenia przyjaciół, rodziny, kolegów lub innych osób, możesz łatwo określić, do jakiego znaku zodiaku należą.

Znajdź wszystkie horoskopy tutaj: Horoskop dzienny - Horoskop tygodniowy - Horoskop miesięczny - Horoskop roczny