Życie po śmierci w perspektywie duchowej

Istnieje wiele różnych przekonań na temat tego, czy istnieje życie po śmierci – a jeśli tak, to na czym polega życie pozagrobowe. Wiele wierzeń opiera się na religii.

Chrześcijaństwo wierzy w rajskie życie pozagrobowe, buddyzm w reinkarnację, a islam uważa, że życie jest tak naprawdę tylko próbą przed życiem pozagrobowym, w którym zostaniesz nagrodzony lub ukarany za swoje czyny.

W świecie duchowym również nie ma tylko jednego życia. Tutaj wierzymy, że składamy się z dusz, które na pewien czas zajmują miejsce w ciele. Kiedy ciało umiera, dusze wracają tam, skąd przyszły, aż w późniejszym czasie reinkarnują się na ziemię w nowym ciele.

W tym artykule możesz przeczytać wszystko o życiu po śmierci z perspektywy duchowej.

Co się dzieje po śmierci?

W zasadzie nikt nie wie, co dzieje się po śmierci. Istnieje wiele wierzeń; zarówno religijnych, jak i duchowych. A potem są (stosunkowo nieliczne) doświadczenia near-death i “out of body”, które są mniej lub bardziej ważne.

Jednak większość doświadczeń bliskich śmierci i doświadczeń poza ciałem ma pewne wspólne mianowniki. Mianowicie droga do światła i możliwość doświadczania własnego ciała z zewnątrz.

Co dzieje się z duszą, gdy umieramy?

Co się dzieje po śmierci? Co się dzieje z duszą? Odpowiedź jest dość abstrakcyjna. Większość przewodników duchowych wierzy, że dusze wracają do światła po śmierci ciała. Natomiast o tym, co konkretnie zawiera światło, mówią nieliczni.

Ciało jest powłoką, w której chwilowo przebywa dusza. Oznacza to również, że nasza dusza nie ma tylko tego jednego życia, ale że miała poprzednie życia i będzie miała również kilka żyć, kiedy czas naszego ciała na ziemi dobiegnie końca.

Wiara w to, że dusza żyje po ciele; że dusza jest nieśmiertelna i nierozerwalna, opiera się częściowo na tak zwanych doświadczeniach “poza ciałem” ludzi, którzy byli martwi – i ożywieni – i mogą następnie opisać, co widzieli i czego doświadczyli, gdy nie żyli; to znaczy, gdy ich serce – i mózg – zostały zatrzymane.

Istnieją dwa ogólne opisy, które leżą u podstaw wiary w życie po śmierci:

  • Zmarli są podrywani przez zmarłych / wzywani przez zmarłych do ruszenia w stronę światła. Światło jest często opisywane jako bardzo jasne na końcu ciemnego tunelu.
  • Zmarły unosi się w przestrzeni i widzi własne martwe ciało i otoczenie, a po reanimacji potrafi bardzo dokładnie opisać, co się działo w czasie, gdy ciało było martwe.

Jakie to było uczucie umrzeć?

Naukowe wyjaśnienie jest takie, że po tym, jak serce przestało bić, nie można nic czuć. Samo umieranie nie jest więc bolesne, spokojne czy pełne emocji. Czas do ustania bicia serca zależy od przyczyny śmierci. Jedni zasypiają spokojnie i nie zauważają, a inni mają bóle związane z chorobą lub urazem.

To, jak się czuje po tym, jak serce przestaje bić – po tym, jak następuje śmierć – jest czymś, co niewiele osób może powiedzieć. Ci, którzy mogą, byli w stanie śmierci klinicznej, a następnie ożyli. Jak wspomniano powyżej, wielu doświadczyło albo unoszenia się w ciemności na tle jasnego światła, albo unoszenia się nad własnym ciałem.

Wielu doświadcza również doświadczeń bliskich śmierci jako spokojnych i wyciszonych, podczas gdy inni uważają, że ich życie przemija. Zdecydowana większość jednak niczego nie doświadcza, co pomaga podzielić przekonania na temat życia po śmierci.

Gdzie jesteś po śmierci?

Między życiami, zwanymi też inkarnacjami na ziemi, może upłynąć długi czas. Dusza może pozostać na tym świecie także po śmierci ciała, jeśli nie jest tu skończona. Może być tak, że dusza chce się upewnić, że ci, którzy zostali, dobrze sobie radzą, albo że ma inne zadania do wykonania, zanim przejdzie do światła.

Gdy umieramy, przychodzą po nas dusze znanych nam zmarłych. W niektórych przypadkach wracamy od razu, a w innych musimy coś skończyć tu na świecie, zanim pójdziemy dalej.

Z tego powodu my w świecie duchowym również wierzymy, że zmarli mogą pozostać wokół nas przez jakiś czas, a w wielu przypadkach kontakt ze zmarłym jest możliwy.

Kontakt ze zmarłymi

Jako naturalna część wiary w to, że dusze kontynuują życie po śmierci, wielu wierzy również, że niektóre dusze pozostają wokół nas po tym, jak ich czas na ziemi na razie się zakończył. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy śmierć nastąpiła nagle lub niespodziewanie, a ze zmarłym mogą wiązać się niedokończone sprawy.

Wielu wierzy, że jeśli są niedokończone sprawy, to dusza zmarłego pozostanie na jakiś czas. Zarówno po to, by opiekować się i dbać o żałobę, ale także by być dla nich dostępnym, a może nawet spróbować dać jakieś zamknięcie.

Niektórzy sami odczuwają kontakt ze zmarłymi, a inni potrzebują pomocy tzw. medium, czyli osób posiadających specjalną zdolność do kontaktowania się ze zmarłymi w odpowiedni sposób.

Gdy dusza zmarłego powie to, co chciała, gdy nastąpi ostateczny kontakt, lub gdy upewni się, że z żałobą wszystko w porządku, pójdzie dalej w stronę światła z innymi duszami, które już zna.

W przyszłości, kiedy nadejdzie wasza kolej, aby przejść do światła, dusze waszych bliskich zmarłych przyjdą po was, aby bezpiecznie sprowadzić was do światła, które jest waszym domem – aż do następnego wcielenia na ziemi.

Ilu Duńczyków wierzy w życie po śmierci?

Mimo że większość Duńczyków to chrześcijanie, a więc z zasady wierzą w Boga i raj po śmierci, aż 24% z nich, w badaniu badanie przeprowadzone przez media informacyjne Zetland odpowiadają, że wierzą w życie po śmierci; czyli w reinkarnację.

Może to sugerować, że wielu Duńczyków jest bardziej duchowych niż chrześcijańskich, gdy przychodzi co do czego.

Czytaj też: Kim jest twój anioł stróż i czym się zajmuje?

Znajdź wszystkie horoskopy tutaj: Horoskop dzienny - Horoskop tygodniowy - Horoskop miesięczny - Horoskop roczny