Kim jest Twój anioł stróż i czym się zajmuje?

Kto jest moim aniołem stróżem? Jak nawiązać kontakt z moim aniołem stróżem? A co w ogóle robi anioł stróż?

Aniołowie Stróże są naszymi osobistymi obrońcami i chcemy ich przez całe życie – całe życie. Warto je pielęgnować, ponieważ opiekują się nami i prowadzą nas.

Przeczytaj wszystko, co musisz wiedzieć o aniołach stróżach tutaj.

Czym jest anioł stróż?

Według chrześcijaństwa wszyscy mamy anioła stróża – zwanego też archaniołem. Rodzimy się z naszym aniołem stróżem czuwającym nad nami, a według bardziej duchowych wierzeń jest to ten sam anioł stróż, który podąża za nami przez wszystkie nasze wcielenia.

Nasz anioł stróż jest zawsze przy nas. Nie jako rzeczywista osoba, ale bardziej jako ochronna aura. Anioł Stróż opiekuje się nami, prowadzi nas i pomaga w rozwoju osobistym.

Nawet jeśli mamy anioła stróża, nie oznacza to, że nic nie może nam się stać. Anioł stróż ma też swoje uniwersalne ograniczenia i w niektórych przypadkach anioł stróż może, ale nie musi niczego zapewnić. W takim razie tak ma być.

Kto jest moim archaniołem?

Wiele osób wierzy, że ich aniołem stróżem jest zmarła osoba, która była im bliska. Nie jest to jednak prawda. Anioł stróż rodzi się z nami i towarzyszy nam przez całe życie. Nie oznacza to jednak, że nie otaczamy się innymi aniołami. Robimy to w dużej ilości, a często dusze zmarłych również będą w pobliżu, by pomóc nam się opiekować i prowadzić – nie są jednak naszym aniołem stróżem.

W przeciwieństwie do anioła stróża, który zawsze będzie nam towarzyszył, dusze zmarłych odchodzą, gdy ich misja tu na ziemi dobiegnie końca lub gdy się odpowiednio pożegnają. Dlatego zmarli będą nas otaczać tylko przez określony czas, zanim powrócą do światła. Kiedy odchodzą dusze, pozostaje anioł stróż.

7 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o aniołach stróżach

  1. Aniołowie stróże są wysoko w hierarchii

Nie wszystkie anioły dostają się do roli aniołów stróżów. Aniołowie Stróże są starannie wybierani, by wypełniać wielkie zadanie posłańca i obrońcy.

  1. Aniołowie stróże nie mają imion

Wiele osób szuka imion swoich aniołów stróżów, ale to strata czasu. Aniołowie stróże zazwyczaj nie mają imion, a jeśli mają, to nie do ciebie należy ich poznanie czy ocena. Możesz łatwo porozumieć się ze swoim aniołem stróżem bez nadawania mu imienia.

  1. Każdy ma swojego anioła stróża

Wszyscy rodzimy się z aniołem stróżem. Dotyczy to nawet tych, którzy nie są ani chrześcijanami, ani duchowymi.

  1. Anioł stróż nie może podejmować decyzji

Twój anioł stróż jest mentalnym i duchowym przewodnikiem, Bożym posłańcem i Twoim osobistym obrońcą. Anioł Stróż nie może jednak dokonywać wyborów, a jedynie może Cię prowadzić – wybory ostatecznie należą do Ciebie.

  1. Anioł stróż to partner na całe życie

Dotyczy to tego życia, życia przed i życia po. Twój anioł stróż to Twój osobisty anioł, który zawsze będzie przy Tobie.

  1. Wszyscy aniołowie stróże są wyjątkowi

Nie ma dwóch takich samych aniołów, a wszyscy aniołowie stróże mają jedną osobę, którą się opiekują.

  1. Anioły stróże są bezpłciowe

Chociaż może być kuszące, aby myśleć o swoim aniele stróżu jako “on” lub “ona”, aniołowie stróże nie mają płci. Płeć to rzecz biologiczna, a aniołowie stróże nie.

Czy aniołowie stróże są religijni czy duchowi?

Pierwotnie aniołowie stróże są wspominani w Biblii, a więc są czymś religijnym, należącym do chrześcijaństwa. Świat duchowy w późniejszym czasie objął aniołów stróżów i ma to jak najbardziej sens.

Kiedy o aniołach stróżach mówi się duchowo, niekoniecznie mają one związek z Bogiem i chrześcijaństwem. Często są wyrazem protektora zesłanego przez Wszechświat.

Tak więc anioł stróż to w zasadzie to samo zjawisko zarówno w chrześcijaństwie jak i w świecie duchowym. Różnica polega na tym, czy jest to religijny posłaniec, czy bardziej uniwersalny przewodnik.

W świecie duchowym anioł stróż też nie musi być aniołem z wyglądu. Jest to raczej forma aury, a to czy można ją zobaczyć w różnych formach zależy od wiary.

Niektórzy wierzą, że aniołowie stróże mogą być postrzegani jako jednostki przypominające ludzi, zwierzęta lub inne istoty. W chrześcijaństwie natomiast anioł stróż to anioł w tradycyjnym rozumieniu.

Skontaktuj się ze swoim aniołem stróżem

Czy można skontaktować się ze swoim aniołem stróżem? Tak, możesz. Nie bezpośrednio, ale można nauczyć się słuchać i rozumieć swojego anioła stróża. I jest to umiejętność, której warto się nauczyć. Kto nie chciałby mieć możliwości komunikowania się ze swoim opiekunem i posłańcem?

Słuchaj swojej intuicji

Intuicja – twój wewnętrzny głos – to zazwyczaj głos twojego anioła stróża, który próbuje ci coś powiedzieć.

Zauważaj małe wewnętrzne dźwięki

Nagłe dzwonienie w uszach może być twoim aniołem stróżem próbującym przekazać jakąś wiadomość.

Zauważyć nagłe zapachy

Zapachy, które pojawiają się znienacka i trudno je wyjaśnić, mogą być Twoim aniołem stróżem czuwającym nad Tobą.

Zauważ słodki smak w ustach

Smak nektaru – lub czegoś podobnie słodkiego – to typowo znak od Twojego anioła stróża. Jest to jednak znak typowo zarezerwowany dla osób, które są już dobre w samoświadomości, na przykład poprzez medytację.

Niech twoje wewnętrzne oko pokaże ci twojego anioła stróża

Czy chciałbyś zobaczyć swojego anioła stróża? Niewiele osób widzi fizycznego anioła w swoim życiu, natomiast o wiele więcej doświadcza widzenia swojego anioła stróża za pomocą wewnętrznego – lub trzeciego – oka. Zamknij oczy i znajdź swój wewnętrzny spokój; najlepiej poprzez medytację i bądź otwarty na spotkanie ze swoim aniołem.

Znajdź wszystkie horoskopy tutaj: Horoskop dzienny - Horoskop tygodniowy - Horoskop miesięczny - Horoskop roczny