Czym są bratnie dusze – i jak znaleźć swoją?

W znaku miłości wszyscy dążymy do znalezienia tego wyjątkowego kogoś; naszej bratniej duszy. Osoba, bez której nie możemy i nie chcemy żyć.

Bratniadusza znaczenie: bratnia dusza to ktoś, z kim czujesz się głęboko związany. Ktoś, kto równie dobrze mógłby być częścią ciebie, a kto ma na ciebie wpływ zmieniający życie.

Inspirują nas niezliczone komedie romantyczne i historie miłosne, a większość z nas tęskni za znalezieniem osoby, która może być ying do naszego yang. Ale czy bratnie dusze w ogóle istnieją w realnym świecie?

Tak, mają – także według kilku ekspertów, w tym psychologa rodzinnego i małżeńskiego Dr Michael Tobin. Bratnie dusze to nie nauka. Chodzi o znalezienie kogoś, z kim jesteś na tej samej fali na kilku poziomach. Ktoś, kto staje się partnerem w podróży przez życie.

O ekspercie: Dr Michael Tobin jest psychologiem rodzinnym i małżeńskim z ponad 40-letnim doświadczeniem w tej dziedzinie. Jest również założycielem portalu WholeFamily.com i opublikował kilka książek.

Dwie dusze przyciągnięte do siebie

Bardzo trafnie słowo “bratnia dusza” odnosi się do dwóch dusz przyciąganych do siebie. Zderzenie może wydawać się nieuniknione, ale może wahać się od burzliwego, krótkiego spotkania, do długotrwałego romantycznego związku.

Chociaż bratnie dusze w świecie duchowym są przyciągane do siebie, czas nie zawsze jest odpowiedni dla nich, aby połączyć i pozostać razem. Osobiste bariery mogą przyczynić się do tego, że to, co miało potencjał, by być czymś wielkim, nigdy się takim nie stanie – lub stanie się nim dopiero kiedyś w przyszłości.

Kiedy wiesz, że spotkałeś swoją bratnią duszę?

Jeśli masz wątpliwości, czy spotkałeś swoją bratnią duszę, to prawdopodobnie jeszcze nie. Jednak według Michaela Tobina nie należy tracić ducha. Jego hipoteza zakłada, że wszyscy mamy potencjał, aby spotkać swoją bratnią duszę – lub przynajmniej jedną z nich.

Wbrew temu, w co wierzy wielu, Michael Tobin uważa, że możemy mieć kilka bratnich dusz w ciągu naszego życia i że nie wszystkie bratnie dusze są romantyczne. Raczej bratnie dusze to ludzie, których spotykamy, którzy mają na nas wpływ zmieniający życie.

W języku potocznym bratnia dusza to jednak związek romantyczny i tej wersji będziemy się tutaj trzymać. Możesz jednak mieć różne bratnie dusze na różnych etapach swojego życia.

Michael Tobin

Część spotkania swojej romantycznej bratniej duszy dotyczy nastawienia do wejścia w związek. Chodzi o uświadomienie sobie, że bratnia dusza to nie ktoś, kto spełnia wszystkie twoje potrzeby, ale równy związek, w którym każdy z was chce dawać, a nie otrzymywać.

Skąd wiesz, że to ten jedyny?

Może czujesz, że osoba, z którą jesteś, to ta jedyna? Ale skąd możesz wiedzieć na pewno? Dla wielu, natychmiastowe zauroczenie może być mylone z prawdziwą miłością, ale związek jest naprawdę wystawiony na próbę tylko wtedy, gdy codzienne życie uderza i większość motyli zniknęła.

Related: read today’s love horoscope

Ciężko jest ująć w słowa emocje, które składają się na tego wyjątkowego kogoś. Michael Tobin pomaga nam jednak w swojej hipotezie, że bratnie dusze czują wzajemny ból. To nie tylko empatia, ale poczucie wzięcia na siebie bólu. Oczywiście w odniesieniu do radości jest to również prawdą w drugą stronę, ale radość jest zawsze bardziej zaraźliwa.

Czy sprawia, że chce ci się płakać, kiedy on płacze? Czy czujesz się chora na żołądek, jeśli on jest psychicznie zły? Wtedy jest duża szansa, że spotkałeś swoją bratnią duszę.

Kiedy znajdę tego jedynego?

Według Michaela Tobina, nie ma właściwego czasu w życiu, aby spotkać tego wyjątkowego kogoś. Jedni spotykają swoje bratnie dusze wcześnie, inni dopiero na starość. I właśnie o to chodzi.

Ukochany z liceum mógł nie być twoją bratnią duszą w młodości, ale może kiedy spotykasz się 15 lat później, jesteś we właściwym miejscu w życiu, aby spotkać się w zupełnie inny sposób, a w czasie, który minął, wzrosłeś ku sobie i stałeś się bratnimi duszami.

Tak więc, długa droga w dół, chodzi o to, aby być gotowym i otwartym na prawdziwą miłość. Może spotykacie się przypadkowo w pociągu i jest natychmiastowe i wzajemne przyciąganie, ale może już się znacie i robiliście to przez długi czas, nie będąc otwartymi na miłość.

Co czuje bratnia dusza?

Bratnia dusza daje poczucie głębszego połączenia; łączności. Z tym połączeniem zazwyczaj wiąże się spokój i bezpieczeństwo. Nie ma powodu, by czuć się niepewnie czy zazdrościć. Wiecie, na czym stoicie ze sobą, jesteście dobrzy w szanowaniu siebie nawzajem, dawaniu przestrzeni i uznaniu.

Istnieje jednak kilka rodzajów bratnich dusz. Niektóre przychodzą z zamiarem wstrząśnięcia nami do fundamentów, wyprowadzenia nas z naszej strefy komfortu i zmiany kierunku. Takie spotkania dusz rzadko kiedy przebiegają spokojnie. Z drugiej strony, nie zapomina się o nich.

Należy jednak wiedzieć, że miłość nie jest czymś danym. “Trawa jest najbardziej zielona tam, gdzie się ją podlewa”. Możesz więc łatwo być ze swoją bratnią duszą bez ciebie – lub ciebie – otwartego na zrozumienie miłości i siebie nawzajem, a tym samym nie czując, że to ten jedyny.

Dlaczego bratnie dusze się spotykają?

Duchowe wyjaśnienie, dlaczego bratnie dusze “magicznie” się spotykają, jest takie, że jest to wcześniej uzgodnione. Że z każdym, kogo spotykasz w ciągu życia, a zwłaszcza z bratnią duszą, zawarłeś umowę z góry, zanim inkarnowałeś się na ziemię.

Nawet jeśli świadomość zapomniała o umowach, to one nadal istnieją. I dlatego jest nieuniknione, że te umowy zostaną zrealizowane. Spotykacie się wtedy, kiedy trzeba i kiedy ma to sens dla waszych osobistych stanowisk w życiu.

Przeczytaj też: przewodnik po znakach duchowych

Wyjaśnia również, dlaczego możesz mieć wrażenie, że rozpoznajesz pewne osoby, lub że silne przyciąganie rozwija się od samego początku. Znacie się już wcześniej.

Znajdź wszystkie horoskopy tutaj: Horoskop dzienny - Horoskop tygodniowy - Horoskop miesięczny - Horoskop roczny