4 żywioły: znaki ognia, znaki wody, znaki powietrza i znaki ziemi

Zapewne znasz 12 znaków zodiaku, które zależą od Twojej daty urodzenia. Ale czy wiesz, że 12 znaków zodiaku dzieli się na 4 żywioły?

Pisces i Cancer to znaki wodne, natomiast Leo i Baran to znaki ognia. Ale do którego żywiołu należy Twój znak zodiaku – i co to oznacza w praktyce? Dowiedz się w tym artykule.

Co oznaczają znaki ognia, wody, powietrza i ziemi?

W czasach starożytnych wierzono, że nasz świat składa się z 4 podstawowych elementów; ognia , wody, powietrza i ziemi. Dziś układ okresowy mówi nam coś innego i bardziej skomplikowanego.

Mimo to symbolika 4 podstawowych żywiołów przetrwała i jest wykorzystywana współcześnie, np. w astrologii, do wyjaśniania różnic między ludźmi i sposobu, w jaki postrzegają oni świat i siebie nawzajem.

Każdy element ma pewne cechy wyróżniające, które wyrażają się w mniejszym lub większym stopniu.

Co to jest znak ognia ??

Znaki zodiaku: Baran, Lew i Strzelec

Znaki zodiaku reprezentowane przez żywioł ognia mają w sobie iskrę ponad przeciętność. Wiedzą jak skopać tyłek i są dosłownie “podpaleni”.

Ten żywiołowy ogień może być wyrażony jako pozytywna energia, napęd, który może sprawić, że zarówno znak ognia, jak i inni podniosą się i wyjdą z kłopotów, ale może również pokazać się jako ognisty temperament; zwłaszcza jeśli lojalność znaku ognia została zdradzona.

Co to jest znak wodny ??

Rak, Skorpion i Ryby

Znaki zodiaku reprezentowane przez element wody są bardzo emocjonalne i intuicyjne. Często to właśnie te znaki zodiaku mają mistyczną stronę i mają tendencję do bycia bardziej uduchowionymi niż przeciętnie.

Znaki wodne zazwyczaj cenią sobie naturę i to, co naturalne, dlatego często są wyjątkowo dobre w odczytywaniu ludzi i nastrojów, co zaprowadzi je daleko w życiu.

Czym są znaki powietrzne ??

Znaki zodiaku: Gemini, Libra i Aquarius

Znaki zodiaku reprezentowane przez żywioł powietrza są ulotne i marzycielskie. Żyją dużo w swoich głowach, są intelektualne i refleksyjne, kwestionują większość rzeczy. Często znak powietrza dostaje nowe pomysły, ale z radością przeskakuje do następnego, jeśli pojawi się nowy i lepszy pomysł.

Znaki powietrzne są zazwyczaj dobre w umiejętnościach społecznych, komunikacji i języku, a także lubią rozwiązywać wyzwania i prowadzić swobodne życie.

Czym są znaki ziemskie ??

Znaki zodiaku: Taurus, Virgo i Capricorn

Znaki zodiaku reprezentowane przez element ziemi są znane z uziemienia i stabilności. Na znak ziemi zawsze można liczyć, a osoby urodzone w jednym z tych znaków zodiaku zazwyczaj gnieżdżą się i doceniają rzeczy materialne, które stanowią ramy dla ich codziennego życia.

Znaki Ziemi rzadko wskakują w coś nowego, ale doceniają to, co mają i robią cnotę z bezpieczeństwa oraz tego, co i kogo znają. Zawsze możesz liczyć na znak Ziemi, aby wstąpić, jeśli potrzebujesz ich do.

Skąd mam wiedzieć, którym elementem jestem?

Najprostszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy jesteś znakiem ognia, wody, powietrza czy ziemi jest spojrzenie na swój znak zodiaku. W obrębie każdego elementu reprezentowane są 3 znaki zodiaku.

  • Znak ognia ?: Baran , Lew i Strzelec
  • Znaki wodne ?: Rak, Skorpion i Ryby
  • Znaki powietrzne ?: Gemini, Libra i Aquarius
  • Znaki ziemi ?: Taurus, Virgo i Capricorn

To, jak bardzo pasujesz do opisów poszczególnych elementów, zależy również od pozycji planet w Twojej dacie urodzenia.

Jeśli masz 0-1 planet w elemencie, posiadasz cechy elementu w łagodnym stopniu, jeśli masz 2-4 planet w elemencie, posiadasz cechy elementu w pewnym stopniu, a jeśli masz więcej niż 5 planet w elemencie, posiadasz cechy elementu w wyraźnym stopniu.

To również wyjaśnia, dlaczego niektóre znaki ognia są bardziej energiczne i temperamentne niż inne, i dlaczego niektóre znaki powietrza mogą prowadzić stosunkowo stabilne życie. Rzeczywiście, przy zaledwie kilku planetach w tym elemencie, pewne obszary twojego życia i osobowości mogą pasować do opisów.

An horoskop osobisty może powiedzieć Ci więcej o pozycjach planet w Twoim konkretnym przypadku – i w ten sposób dać Ci jasny pogląd na to, jak ważny jest dany element w Twoim życiu.

Do czego mogę wykorzystać te znaki?

Znaki ognia, znaki wody, znaki powietrza i znaki ziemi wyjaśniają, dlaczego niektóre znaki zodiaku mają więcej wspólnego i lepiej współpracują ze sobą niż inne. Znak ziemi i znak powietrza będzie zazwyczaj miał swoje wyzwania w związku, jak znak ziemi jest dla tradycyjnego i stabilnego, podczas gdy znak powietrza jest flighty i senny.

Tak więc żywioły wyjaśniają coś podstawowego o znakach zodiaku, które należą do danego żywiołu. Może dać lepsze zrozumienie innych i ich sposobu bycia – i dlaczego niektórzy ludzie naturalnie mają swoje wyzwania, podczas gdy inni lepiej współpracują.

Znajdź wszystkie horoskopy tutaj: Horoskop dzienny - Horoskop tygodniowy - Horoskop miesięczny - Horoskop roczny